חדרי ילדים מעוצבים בשיטת הפאנג שואי

עיצוב חדרי ילדים היא תמיד משימה מרתקת בגלל מגוון האפשרויות שניתן להקנות לחדר של הילדים שלנו. שיטות עיצוב אלו יכולות לפתוח את היצירתיות למקומות אחרי וגם עיצוב בפאנג שואי יכול להיות רלוונטי ליצירת מרווח נעים ואיכותי.

להכיר את הפאנג שואי לעומק

עקרונות הפאנג שואי אינם מסובכים ליישום ויכולים להטיב עם כל אחד ואחד מאיתנו וגם עם הילדים הקטנים שלנו. עיצוב בפאנג שואי יוצר אווירה נעימה עם הרבה אנרגיות חיוביות שמטיבות עם התפתחות הילד ויכולות לתרום לו רבות במהלך כל שלב, מינקות ועד גיל הנעורים. הפאנג שואי היא תורת עיצוב שמדברת על יצירת מרווחים, על חיץ בין הסביבה הפנימית וההרמונית לסביבה החיצונית והדיס-הרמונית ועקרונות רבים שניתנים ליישום באופן מלא או חלקי. העיצוב יכול להתאים גם לחדר משותף של שני אחים וגם לחדר ילדים יחיד, חדרי הילדים המעוצבים בסגנון זה הפך ללהיט בשנים האחרונות.

פנג שואי אלמנטים

עיצוב חדרי ילדים בהשראת הפאנג שואי

  • לפי הפאנג שואי לא כדאי למקם את המיטה ממש ממול הדלת. מיקום המיטה בפוזיציה זו יכולה ליצור אנרגיה שלילית על החדר כולו אך עם זאת, כדאי למקם את המיטה כך שהילד יוכל להביט בדלת כשהוא עליה. זה ייתן שקט ושלווה לילד גם ביום וגם בלילה ומצד שני ניתן להימנע מהרגשה צפופה שדלת מול הכניסה יוצרת.
  • עקרון חשוב בפאנג שואי הוא לא להעמיס על החדר פריטים מיותרים. הרעיון הוא ליצור אווירה מרווחת ורק מה שנחוץ יהיה.
  • מראות יכולות להיות חיוניות וחיוביות אך ורק אם הן במקומות הנכונים. מראה בכניסה לחדר תהיה שלילית ולא תיצור את האנרגיות החיוביות הנדרשות להרמוניה המבוקשת. עם זאת, מראה במיקום אחר, רצוי כזו קטנה שלא תתפוס מקום גדול מידי, יכולה להועיל.
  • החיץ בין הסביבה החיצונית לסביבה הפנימית צריך להיות מיושם בצורה בולטת ביותר. אפשר לקבל זאת על ידי וילונות ועל ידי בחירת רהיטים נכונה. באופן כללי החלון, שחייב להימצא בחדר, צריך להיות מוטיב מרכזי בעיצוב החדר ויש להבליט אותו כמה שניתן. האור שנכנס מבחוץ הוא זה שיוצר אנרגיות חיוביות מעולות ולמעשה תאורה טבעית היא אחד העקרונות המובילים בשיטת עיצוב זו.
  • לא כדאי להסתיר את החלון בשום צורה שהיא וגם את בחירת התאורה המלאכותית כדאי לבחור בקפידה. תאורה לבנה שמשדרת תחושת מרווח תהיה חיונית מאוד לכל סביבת החדר.
  • מדפים בחדרי ילדים הם חלק חשוב בכל חדר ועליהם בדרך כלל נמצאים ספרים, צעצועים ועוד מגוון פריטים. המדפים צריכים להיות בהירים ולהשתלב היטב עם הסביבה שלהם וכמו בחירת הריהוט ושאר הפריטים בחדר, גם כאן לא כדאי להגזים.

הכל עניין של צבעים

הצבעים משמעותיים מאוד ויחד עם הרהיטים הם יוצרים את עיקר האווירה. יצירת החיץ בחדרי ילדים מעוצבים משמעותית מאוד בפאנג שואי לא רק בין הסביבה החיצונית לפנימית אלא גם בין חלקי החדר. יש אזור שמוקדש ללמידה ויש אזור שמוקדש למשחקים וגם כשיש שני אחים בחדר, חלקים אלו צריכים להיות משותפים עם חיץ ברור. את החציצה ניתן לקבל על ידי צבעים בהירים וכהים שיכולים להיות לבוא ליד ביטוי בקירות או בריהוט.

5/5 - (1 vote)
spacer