לחיות בהרמוניה – טיפים לפנג שוואי נכון

זרימת האנרגיה במרחב תורמת לאיכות החיים. תורת הפנג שוואי העתיקה מסין חותרת למציאת האיזון. ארגון הרמוני של החלל על פי חמשת האלמנטים עליהם מבוססת תורת הפנג (רוח) שוואי (מים) הינו, לפי הפילוסופיה, בעל השפעה רבה על הזוגיות, הבריאות, היצירתיות עוד.
חמשת האלמנטים הם אלמנט האש העוצמתי שמשדר שמחה, חום ותשוקה הבא לידי ביטוי בגוונים כמו אדום ובסמלים כמו נרות, אלמנט המים שמסמל שגשוג ומשתקף בבחירה עיצובית של פריטים בגוונים שחורים ובאלמנטים כמו אקווריום. כמו כן, ישנו אלמנט האדמה המסמל יציבות ומקושר לגוון החום ובא לידי ביטוי בדמות אבנים, אלמנט העץ שמתאר התפתחות ובבית יוצג בגוונים של ירוק ובצמחייה עשירה ואלמנט המתכת, שמסמל כוח וניתן להמחשה באמצעות מטבעות ופריטים מזהב או כסף.

מכניסים את האנרגיה הביתה

פנג שואי לבתים, דלת כניסהעיצוב בהשראת הפנג שוואי דורש התייחסות לכל אזור בנפרד בביית כאשר ניתן לסדר את הרהיטים בדרך שתשמור על זרימת האנרגיה (הנקראת צ'י). לפניכם מספר טיפים בקווים כלליים לעיצוב כולל:
נפטרים מחסמים – כדאי לשמור על חדרים נקיים ומאורגנים, כיוון שעומס מייצר בלגן ועשוי לגרום לחסימה אנרגטית. לכן, כדאי מלכתחילה לעצב את המרחב בסגנון מינימליסטי, לבחור כל פרט בקפידה ולשמור על המרווחים ביניהם. להשתמש בפתרונות אחסון כדי לשמר את המראה הנקי – סלסלות אחסון לעיתונים, מידוף לספרים, כוורת מודולארית לתלייה על הקיר, פינת מולטימדיה וכדומה. פריטים שבורים או פגומים פוגעים באנרגיה נסו לתקן כל דבר או להיפטר ממה שלא ניתן לתיקון.
הפרחת המרחב –עציצים משדרים צמיחה, בעלי אנרגיה חיובית ובכוחם גם לטהר את האוויר. אל תדחסו צמחים במקומות בהם הם יעלו אבק כמו למשל, מעל ארונות המטבח. ההפך: מקמו אותם במקומות מרכזיים, על האי המטבח או בפינת האוכל.
עובדים במיקום הנכון – יש לכם משרד בבית? אל תערבבו בין עסקים והנאה. עבודה בחדר שינה היא מחוץ לתחום על פי תורת הפנג שוואי ואם יש לכם חדר עבודה, חשוב שהשולחן שלכם ימוקם בעמדת כוח. כלומר, כשניתן לראות את הדלת כאשר אתם יושבים ליד השולחן.
לבן ולעניין – הגוון הלבן משדר ניקיון ואווריריות, במיוחד בדירות קטנות יחסית. אם הלבן מייצר קרירות או ניכור, ניתן לייחד קיר נבחר ולצבוע אותו בגוון עז יותר שיוסיף עומק או לקשט בפריטי עיצוב או אביזרים בצבעים עזים. צבעים בוערים בלבד עשויים ליצור תחושת דינאמיות גבוהה מדי וגרום לעייפות.

אנרגיית האור – חשוב להאיר את החלל.

נסו להכניס פנימה אור שמש טבעי באמצעות יצירת חלונות גדולים עם וילונות שקופים (ווילונות חשובים לבידוד הרעשים המפריעים מבחוץ שפוגעים באנרגיה), בחירת גווני קירות בהירים שמאירים את החדר וכן תאורה בספקטרום מלא. נסו להצטייד בגופי תאורה ממוקדים, דימרים כדי לכוון את האור לפי בחירה אישית ותאורה מהקיר שתאיר את החדר בצורה רחבה. שילוב בין תאורה לכל הצרכים ישיג את המטרה על פי עונות השנה, אור היום וכדומה.
הסימטריה קובעת – יש חשיבות רבה לסימטריה, במיוחד בחדר השינה. כדאי להוסיף שתי שידות, אחת ליד כל אחד מצדי המיטה וניתן להמשיך את הקו הסימטרי גם עם פסלים תואמים או שתי תמונות שתלויות מעל המיטה. אפשר של שני חצאים משלימים וכדומה.
אנרגיית החיים – המים מביאים שפע וכדאי לשלב אותם בפריטי עיצוב שונים בבית ומחוצה להם כמו אקווריום עם דגים, מזרקות קטנות או מפלי מים מיניאטוריים.

כשהכל מתמזג ביחד

השלמות היא המטרה של התורה וליצירת טוטאלוק הרמוני בסביבת המגורים, הוסיפו אקססוריז וחפצי נוי שיתכתבו עם עקרונות הפנג שוואי. כמו למשל, עציצים דקורטיביים במטבח או בסלון, כריות נוי רכות שמוסיפות טאץ' מזמין כאשר הן מונחות על הספה ומראה רומנטי בחדר השינה.
לפי הגישה, עלינו להקיף את עצמו בפריטים יפים שאנחנו אוהבים – בחרו אביזרים מועדפים כמו כוסות וצלחות דקורטיביים, פופים מסוגננים, תמונות עם מסגרת יפה וכל חפץ נוי אחר שיונח במקום בו הוא יקבל בולטות.

רוצים לעצב בית אנרגטי יותר? אמצו עיצוב פנים על פי הפנג שוואי עם העקרונות המובילים ותיהנו ממרחב נעים, מזמין ומסוגנן.

5/5 - (1 vote)
spacer