עיצוב ושיפוץ הדירה בשיטת הפנג שואי

בעבר, כאשר היו משפצים דירה או מבנה כלשהו היו נותנים תיעדוף למנגנונים פרקטיים בעיקר. המחשבה הייתה כיצד לנצל את מקסימום השטח על מנת לספק מקסימום שטח, שרובו היה לצורך אחסנה או בניית תוך מבנית. אולם, ככל שהתקדמו השנים אנו יכולים לראות יותר ויותר אלמנטים הקשורים בעיצוב פנים ואדריכלות אשר אינם בהכרח תורמים לפרקטיות ולניצול השטח של המבנה. דוגמאות טובות לכך הם תקרות גבוהות, שטחים פתוחים (Open Space), ומבנים עגולים. ייתכן שאותם מעצבים או קבלני בנייה אינם מודעים לכך, אבל בנייה מהסוג המודרני בהחלט עומדת בקנה אחד עם פנג שואי. אלמנטים כמו אי העמסה בחפצים, שטחים פתוחים וצורות מעגליות הינם כולם מנת חלקה של הפנג שואי. מעבר לכך, כיום אף מתייעצים עם מומחים לפנג שואי לצורך שיפוץ דירה או מבנה בצורה קצת אחרת, ומשלבים אלמנטים מדויקים לכל אורך הבניה, מההתחלה ועד הסוף.

על רגל אחת, מה זה פנג שואי?

ובכן, לפנג שואי אלמנטים וכללים רבים, אולם ישנם כמה מרכיבי יסוד אשר מספרים את סיפורה בקצרה. מדובר בשיטה סינית עתיקה לבנייה, עיצוב או סידור חלל ומבנה, שמטרתה להגיע לכדי הרמוניה עם הטבע. ברמה האידיאולוגית, שיטה זו מתבססת על עקרונות "היין יאנג", על חמשת האלמנטים של הטבע (אדמה, ברזל, אש, עץ ומים) וכמו כן גם על החיות הסיניות, ומשלבות את כל מערכות היחסים שהן יוצרות. אולם, כאשר מדובר בשיפוצים ובאדריכלות, בפועל כללי היסוד של הפנג שואי בתחום זה מתחלקים לשניים עיקריים: הרמוניה, וסדר (או יותר נכון אי-העמסה).

עיצוב ושיפוץ הדירה בשיטת הפנג שוואי

כיצד לשפץ עם כללי היסוד של הפנג שואי

בכל מה שקשור להרמוניה, יש להקפיד על מספר אלמנטים בעת שיפוץ או תכנון חלל. מספר דוגמאות חשובות לכך הן כדלקמן: ראשית, השאיפה היא להסתיר כל חלל שאינו הרמוני, באמצעות וילונות או בדים שקטים. שנית, שימוש באור ובפרט בכל כניסה ופתח למבנה, והקפדה על כך שאנו לא חוסמים אותו מלהיכנס. חוק נוסף הוא איסור על תלית מראה בכניסה לבית, וכמו כן יש להשתמש באופן כללי בריהוט מקומר או עגול (מאפיין זה ציינו כבר בתחילת דברינו). בכל הנוגע לאי-העמסה, יש כמובן להשתמש במונח פשוטו כמשמעו. קריא, לא להעמיס בציוד ופריטים בחללי המבנה. כללים נוספים הם למשל לא למקם את המיטה אל מול הדלת, וכמו כן גם להיפטר מחפצים שאין בהם שימוש או שאינם תקינים.

שיפוץ דירה בדרך קצת אחרת

אנו ממליצים לכן להיעזר באלמנטים שציינו בשיפוץ הבא של דירתכם, גם אם אינכם סבורים במאת האחוזים כי הפנג שואי אכן יכולה לתרום לכם. על מנת לסבר לכם את האוזן, דעו כי בכל העולם נעזרים היום במומחי פנג שואי לצורך בנייה של מבנים גדולים, וביניהם גם מקומות ומבנים מוכרים מאוד, כגון הדיסנילנד בהונג קונג.

עיצוב ושיפוץ הדירה בשיטת הפנג שואי
5 (100%) 1 vote[s]
spacer