פנג שואי ואנרגיות

המילה פנג שואי פירושה "שמיים וארץ". כך היה מוכר וידוע היטב ע"י האבות המזרחיים שלה שהתאמנו בחיי היומיום שלהם בהתבוננות על הטבע והמחזור שלה. אומרים שהוא פותח בסין על גדות הנהר הצהוב, ובגלל זה, תושביה היו תמיד מודאגים לגבי התגוננות ממנו מפני הזרמים החזקים של הנהר, מכוון וכאשר הוא גדל יחד עם הרוחות הזועמות היו עלולות להרוס את בתיהם בכפר.

פנג שואי הוא אמנות עתיקה, יש לה חיים יותר מ -4000 שנים, נוצר, נחקר ופותח על ידי התרבות הסינית, אשר שייך למזרח הרחוק, מבין ומנתח שונה את התרבות של המערב, התרבות העתיקה הזאת מבינה שהאדמה, ואנחנו כבני אדם, רק חלקיק קטן בחלל, בקוסמוס, ואנו מושפעים מהאנרגיות של היקום בכל עת בכל היבט של חיי היום יום שלנו, למשל בבריאות, רגשות, מחשבות, אשר משפיע עלינו באופן ישיר.

פנג שואי ואנרגיות - תורת הפנג שואי | שרונה פומס

האנרגיה של הטבע

אפשר לומר שהבסיס של התורה מתייחס לצ'י, וזה למתייחס לאנרגיה של הטבע, היא האנרגיה הקדמונית של היקום, וזה כוח גדול שאנחנו יכולים להחזיק בו או להיות בחוסר ממנו, ושם נמצא הסוד של פנג שואי, אשר מצליח לרכז את הצ'י באתרים שלנו ביומיום ויכול להועיל למי שחי שם. לשליטה מלאה בצ'אי אנחנו צריכים רכיבים ייסוד שהם הרוח והמים.

פנג שואי מבוססת על זרמים פילוסופיים של הקונפוציאניזם טאואיזם, הראשון אומר כי האדם הוא חלק אינטגרלי של היקום, לכן הוא מושפע מהקוסמוס, מתוקף היותה שהוא חלקיק במרחב גדול.

השני טוען שטאו היא דרך חיים, הולכת יד ביד, לגורל השמים, הארץ ובני האדם עצמם. הדעות האלו הם הבסיס של פנג שואי, כך שהאמנות הזאת, מבקשת לשמור על איזון בין בני האדם והסביבה, וזה בעצם כולל את החומרים מסביבם כמו למשל דלתות מעוצבות לחדרים

מכן נובע שהפנג שואי היא דיסציפלינה המבקשת לשפר את איכות הסביבה, עיצוב, אדריכלות ועיצוב פנים של האתר שבו חי האדם, בים אם זה בית, דירה או משרד, מחפש איזון והרמוניה בין הסביבה ועל כל מה שסובב אותו.

אנרגיות וצבעים

תאוריה זו אומרת לנו כי כוחו של טבע, צ'י, מתבטא בחמישה שלבים: אש, אדמה, מתכת, מים ועץ יש דימוי למשל בתחום כמו קבלה מסבירים שתהיה התרחשות רוחנית מקבילה להתרחשות הפיזיקלית הזו, בדמות גילוי רוחני עצום שיגיע אל המודעות האנושית. גילוי זה יאיר את התובנה האנושית שהיתה עד כה עמומה בכל הנוגע למהותה הפנימית של המציאות, קרי, הכוח הרוחני והאנרגיה הא-להיות הממלאת את כל העולמות.

כאן ניתן לראות את החיבור שיש בעולם עם האנרגיה, לא רק שלנו הפנימית אלה גם מהחומריות שיש מסביבנו.

5/5 - (1 vote)
spacer